zaujimavosti 8,282 Zobrazení

Toto na Slovensku po Novom roku zdražie

Koľko budete platiť viac po Novom roku za elektrinu a ďalšie komodity?
od Pavol 2018-12-07
 

Od nového roka čaká Slovensko niekoľko ekonomických zmien, od 1. januára 2019 sa zdvihne hrubá mzda na 520€, zvýši sa daňový bonus pre niektoré rodiny, ale taktiež zdražeje elektrina, plyn, kúrenie, voda a je dosť možné, že na potraviny sa uvalí 2% daň, ktorú budú musieť zaplatiť obchodné reťazce a možno aj koncoví spotrebitelia. 

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zverejnil maximálne ceny energií, ktoré vám distribučné spoločnosti môžu vyrubiť.

Je tak zrejmé, že aj napriek zvyšeniu minimálnej mzdy a daňového bonusu si budú musieť slováci siahnuť hlbšie do peňaženky, a je tak otázne, či pocítia lepšiu životnú úroveň. 

Po novom roku môže byť účet za celoročnú spotrebu energií v byte v niektorých prípadoch vyšší až o 60 eur a tí, čo bývajú v domoch a kúria plynom, si priplatia ešte viac.


Regulačný úrad však odklepol maximálne ceny – tie reálne budú závisieť od vašej distribučnej spoločnosti. „ÚRSO neurčuje dodávateľom elektriny, plynu, tepla či vody pevnú cenu, ale maximálnu cenu, ktorá sa nesmie prekročiť. V rámci trhovej súťaže však všetci dodávatelia energií môžu domácnostiam okamžite ponúknuť nižšiu cenu,“ pripomenul hovorca úradu Radoslav Igaz. Pozrite sa, ako regulačný úrad rozhodol.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Predchádzajúci článok V Luxembursku už nebudú platiť za verejnú dopravu
Nasledujúci článok 25 zaujímavostí, ktoré ste o rozprávke Mrázik určite netušili