Vlastné a bezpečné auto na elektrický pohon môžu mať aj vaše deti

Obdivuje vás vaše dieťa pri šoférovaní? Alebo ste ho už niekedy našli, ako sa nepozorovane vkradlo za volant? Na šoféra sa nemusí hrať len v naozajstnom aute, kde to preň nie je celkom bezpečné. Doprajte mu zábavu v jeho vlastnom vozidle.

Vlastné a bezpečné auto na elektrický pohon môžu mať aj vaše deti
Vlastné a bezpečné auto na elektrický pohon môžu mať aj vaše deti (zdroj: unsplash.com)

Štvorkolky ako pre dospelých

Vodičom sa dnes nechcú stať len chlapci. Aj dievčatá si radi sadnú za volant a samé budú určovať smer jazdy. Elektrické štvorkolky nepredstavujú len pohodlný spôsob, ako stráviť čas na čerstvom vzduchu. Dieťa sa na nich naučí základom ovládania a bude sa musieť naučiť myslieť aj na bezpečnosť pri jazde. A predovšetkým zažije množstvo zábavy!

Elektrické štvorkolky a tiež traktory pre deti sú vyrábané s možnosťou nastavenia rýchlosti a majú tichý chod. Na jedno nabitie vydržia ísť 1 – 2 hodiny, zväčša v závislosti od terénu. Pri výbere vás iste bude zaujímať aj vekové obmedzenie — sú vyrábané pre deti od 3 rokov.

Elektrické motorky pre deti

Pre jedinečný zážitok z jazdy môžete svojmu dieťaťu zakúpiť i elektrickú motorku so zvukovými efektami. Moderné elektrické motorky pre deti sa ľahko ovládajú, preto sú vhodné pre vek už od 18 mesiacov. Tomuto veku je prispôsobené tiež nastupovanie a vystupovanie. Kolesá sú prispôsobené na jazdu na tvrdom povrchu. Celá konštrukcia motorky je stabilná počas státia na mieste aj samotnej jazdy. I tak by ste však mali pre bezpečnosť dieťaťa používať prilbu. Ovládanie je jednoduché — postačí len stláčať pedál.

Na čo myslieť pri výbere?

Pri výbere elektrického vozidielka pre deti skontrolujte údaje, ako sú čas nabíjania, doba jazdy na jedno nabitie, maximálna rýchlosť, prípadne možnosti jej nastavenia. Pre bezpečnosť na kolesách je vhodné, aby bolo vybavené účinnými brzdami, kvalitnými pneumatikami a svetlom. Deti bude zaujímať tiež dizajn. Elektrické motorky pre deti a štvorkolky alebo traktory sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach.

Komerčný článok