Prvé šediny. Dá sa predísť strieborným vlasom alebo čo robiť?

I keď dnes sú už v móde všetky odtiene farieb vlasov, vrátane sivej, prirodzené šediny predsa len prekvapia. Nie je to vôbec príjemné a hlavne vtedy, keď sa vám objavia už ako tridsať ročnej alebo štyridsať ročnej. Dôvodom je genetika, no môžu za to aj životné udalosti a stres. Dá sa šediveniu zabrániť alebo ho aspoň oddialiť?

Zmena prístupu

Odborníci tvrdia, že samotné šedivenie nie je problém. Problémom je ale to, ako sa k tomu staviame. Namiesto obáv a frustrácie zo šedín, by sme sa mali naučiť s pribúdajúcim vekom ich prijímať.

Tvorbu melanínu podporuje meď

V prípade, že sa obávate skorého príchodu šedín, doprajte si potraviny obsahujúce meď. Tá zvyšuje tvorbu melanínu. Pridajte do svojej každodennej stravy vlašské orechy, fazuľu lima, špenát. Meď obsahuje aj väčšina druhov mäsa.

Vyhýbajte sa fajčeniu

To robí sivé vlasy vizuálne škaredšími, pretože z neho dostanú žltastý odtieň.

Tiež by ste si mali prestať žehliť alebo natáčať vlasy pomocou kulmy, pretože tieto dve veci urýchľujú stratu farby vlasov. V prípade sivých vlasov mení ich odtieň. Šedivejúce vlasy potrebujú hydratáciu, sú krehkejšie a jemnejšie. Doprajte im kvalitný šampón a kondicionér.

Foto: pixabay.com