Krásna pleť ide z vnútra – ktoré vitamíny vám pomôžu na lepší vzhľad pleti?

Kozmetický priemysel je v súčasnosti naozaj široký. Značky nás naučili, že ráno aj večer treba používať množstvo produktov na to, aby sme mali krásnu pleť. No postupne zabúdame, že to, čo do svojho tela dávame, má na stav pleti oveľa väčší vplyv. Viete, ktoré vitamíny vplývajú na jej vzhľad?

Krásna pleť ide z vnútra – ktoré vitamíny vám pomôžu na lepší vzhľad pleti? (Foto: unsplash.com)

Vitamín A

Vitamín A alebo aj retinol je momentálne veľmi trendy v starostlivosti o pleť. Patrí medzi aktívne látky, ktoré pomáhajú s prevenciou vrások, problematickou a mastnou pokožkou. Aplikovať by ste si ho mali nie len z vonku alebo aj z vnútra. Tento vitamín sa nachádza v sladkých zemiakoch, špenáte a ďalších druhoch listovej zeleniny, mrkve a mangu.

Vitamíny skupiny B

Hlavne vitamín B3 a B5. Tieto dva vitamíny preukázateľne pomáhajú so zdravím pokožky. Vitamín B3 rozjasňuje a spevňuje pleť, slúži aj ako prevencia voči vráskam. Ak máte problém s tenkou a začervenanou pokožkou, vitamín B3 vám s tým môže pomôcť. Vitamín B5 je tiež nazývaný panthenol a vyznačuje sa tým, že zvláčňuje pleť. Udržiava v nej hydratáciu a posilňuje ochrannú bariéru pokožky.

Vitamín C

Aj tento vitamín v poslednom čase zažíva veľký bum a nachádza sa v množstve vysokoúčinných prípravkov na pleť. Zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénu a vďaka tomu je pleť elastickejšia. Pomáha chrániť pokožku pred voľnými radikálmi a staršej pleti pomáha k sviežemu a zdravému vzhľadu.

Keďže prospešných vitamínov, minerálov a ďalších látok je celá rada, za zváženie stojí zvoliť si multivitamín, ktorý celú radu týchto vitamínov, minerálov a látok obsahuje. Zvoľte však správne!

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-multivitamin/