Chemický peeling v pohodlí domova? Žiaden problém

Chemický peeling si mnohí spájajú najmä s kozmetickými salónmi, kde vám s ním pomôžu skúsení odborníci. Netreba mať z neho strach a vyskúšať ho môžete pokojne aj doma.

Chemický peeling v pohodlí domova? Žiaden problém
Chemický peeling v pohodlí domova? Žiaden problém (zdroj: Notino)

Chemický peeling skrášli vašu pleť rýchlo

Chemický peeling môže znieť ako náročná procedúra, ale v skutočnosti to nie je celkom ravda. Dnes si môžete kúpiť značné množstvo špeciálnych cenovo dostupných produktov, z ktorých si vyberie každý. V čom sa odlišuje od toho klasického mechanického? V prvom rade je dôležité povedať, že sa nemusíte báť žiadnych nebezpečných chemikálií. Chemický peeling pracuje na báze AHA kyselín, ktoré sú ovocné. Patria k tým najjemnejším exfoliantom a aj preto sú vhodné do rúk začiatočníkov. Ich účinok vidíte už po pár použitiach a pri pravidelnom používaní sa môžete tešiť na mladšiu a žiarivejšiu pleť bez akné, vrások a fliačikov.

Aké sú jeho účinky?

Odpovedí, prečo začať s chemickým peelingom, je hneď niekoľko. Pleť zbavuje odumretých buniek a je k nej šetrný. Výsledkom je omladená pleť bez jemných vrások a liniek, ktorá je žiarivá a jemná. Prispieva tiež k zlepšeniu štruktúry pleti, sťahuje póry a bojuje s akné. Postup pritom vôbec nie je zložitý a chemický peeling zvládnete urobiť ľavou zadnou. Nanáša sa v malom množstve na dôkladne vyčistenú pleť. Pri aplikácii sa vždy vyhýbajte perám a očnému okoliu. Nechajte ho pôsobiť podľa pokynov výrobcu a opláchnite vodou. Následne už použijete len pleťový krém na upokojenie pokožky, ktorý ju tiež hydratuje.

Chemický peeling v pohodlí domova? Žiaden problém
Chemický peeling v pohodlí domova? Žiaden problém (zdtoj: Shutterstock)

Pár rád nad zlato

Aj keď je chemický peeling pri správnej aplikácii bezpečný, treba s ním narábať opatrne. Nepoužívajte ho príliš často a vždy sa riaďte pokynmi uvedenými na výrobku. Pleť je po použití omnoho citlivejšia na slnko, a preto je nevyhnutné používať krém s ochranným faktorom. Dámy s citlivejšou pleťou by mali siahnuť po kréme so SPF 50, aby ju ochránili pred poškodením. Po jeho použití sa tiež vyhýbajte agresívnej kozmetike, voľte jemné čistiace gély a pleť zvlhčujte kvalitnými sérami a krémami. Nebojte sa vyskúšať ho, chemický peeling prináša pre pleť mnoho benefitov a zvyknete si naň naozaj rýchlo. Urobí vám veľkú službu a budete sa cítiť výborne. Už ste ho vyskúšali?

Komerčný článok