4 rozumné návyky, vďaka ktorým vám minimalizmus pomôže ušetriť

Ak povieme slovné spojenie – minimalistický životný štýl, – ihneď nám napadne myšlienka – vlastniť menej vecí. Ak sa na to ale pozrieme lepšie, tak ide o čosi viac. Cieľom minimalizmu totiž je, aby ste prehodnotili svoje snahy, zvyky i motiváciu. V tomto článku vám prinášame niekoľko spôsobov, ako vďaka minimalistickému životnému štýlu ušetriť.

1. Predajte nepotrebné veci

V jednom článku stálo, že v priemernom americkom dome môžete objaviť až 300-tisíc vecí. Je to skutočne obrovské číslo, ktoré znamená kopu neporiadku ale i množstvo peňazí, ktoré sa len tak povaľujú v domácnosti.

2. Kupujte menej veci

Ľudia, ktorí sa rozhodli pre minimalistický štýl v obchodoch bežne minú menej, ako ostatní spotrebitelia. To je samozrejme. Ale čo vás zarazí je to, ako ľahko niektorí ľudia túto zmenu príjmu. Vlastnenie menšieho množstva vecí zo sebou prináša slobodu a tak ho stále viac priťahuje takýto druh života.

3. Uschovávajte si menej vecí

Častokrát si pri nakupovaní všímame len cenovku, no naše nákupy stoja oveľa viac. Vyžadujú si energiu a sústredenie. A keďže sa všetko časom vytratí, pokazí alebo vyjde z módy, tak si mnoho z vášho existujúceho majetku vyžaduje dodatočné finančné investície. To jasne vidieť na veľkých položkách, akými sú dom, auto alebo spotrebiče. Malé opravy a náklady na údržbu však majú tendenciu sa navyšovať.

4. Zamerajte sa na menšie nehnuteľnosti

Rozlohou veľké nehnuteľnosti, ktoré ľudia stavajú, kupujú alebo prenajímajú, aby v nich mohli skladovať stále väčšie množstvo vecí, sú ozaj neuveriteľné. Za posledných 50 rokov sa veľkosť domov strojnásobila a niektorí ľudia si dokonca prenajímajú i sklady.

Tí, ktorý žijú v minimalistickom štýle ale v tomto smere ušetria. Predstavte si, aký vplyv by to malo na vaše financie, ak by ste žili v menšom dome.

Foto: unsplash.com