Jednoduché tipy a triky, ktoré oceníte pri výbere tonerov do tlačiarne

Tlačiarne sú neodmysliteľnými súčasťami firiem, kancelárskych priestorov, ale aj domácností. Kedysi boli v domácnostiach vzácnosťou, dnes sú samozrejmosťou.

Jednoduché tipy a triky, ktoré oceníte pri výbere tonerov do tlačiarne
Jednoduché tipy a triky, ktoré oceníte pri výbere tonerov do tlačiarne (zdroj: unsplash.com)

Pre niektorých je však výber samotnej tlačiarne a tonerov jedna veľká neznáma a tak hľadajú tipy, ako si vybrať nielen dobrú tlačiareň, ale aj tonery. Ponúkame vám ale jednoduché tipy a triky, ktoré oceníte pri výbere tonerov do tlačiarne.

Laserová, či atramentová tlačiareň?

Na začiatok je veľmi dôležité ujasniť si, aký typ tlačiarne máte a až na základe toho budete môcť objednávať tonery. Ak viete, že máte tlačiareň značky HP, je pochopiteľné, že budete potrebovať objednávať dobré náplne HP. Najskôr však musíte vedieť, či máte kupovať laserové tonery, alebo atramentové tonery tejto značky.

Ak neviete, zistite si to priamo v papieroch. Bez tejto informácie nebudete môcť kupovať tonery do tlačiarne.

Originálne, či kompatibilné?

Keď už budete vedieť, aký typ tlačiarne máte, je potrebné ujasniť si, aké tonery budete chcieť. Na výber budete mať originálne, či kompatibilné tonery. Ak si vyberiete originálne, počítajte s vyššími cenami, avšak kvalita týchto tonerov je najväčšia. Ak si ale vyberiete kompatibilné tonery, môžete počítať s nižšími cenami, avšak nie až s takou kvalitou ako v prípade originálnych. Kompatibilné tonery, do ktorých radíme aj cartridge HP 301, sú však kvalitou najpodobnejšie tým originálnym. Originálne tonery vyrábajú firmy, ktoré vyrábajú aj tlačiarne, preto si v podstate musíte zaplatiť aj za značku, čo automaticky zvyšuje ich cenu.

Ak kupujete tonery do firmy, uprednostňujte originálne tonery s najvyššou kvalitou tlače. Do domácich tlačiarní vám postačia aj kompatibilné, čiže alternatívne tonery.

Dúfame, že vám tieto rady uľahčia výber nových tonerov do firemných, či domácich tlačiarní.

Komerčný článok