Potrpíte si na úroveň, no neviete kde si sadnúť v reštaurácii?

Chodenie do reštaurácií a iných podnikov už dnes nie je otázkou prestíže a chvíle niečoho vzácneho, ale skôr bežná rutina. A možno to je príčinou toho, že sa z týchto miest vo veľkej miere vytráca druh rešpektu a úcty.

V závislosti od typu podniku dôjde k dvom veciam. Buď budete obsluhou odvedení k voľnému stolu alebo si miesto budete môcť vybrať sami, čo je najčastejšie. Ak ale prídete niekde s úmyslom sadnúť si napríklad na záhradu a vidíte, že tá je plná, otázky typu: „Máte tu ešte voľno?“, alebo „Nevedeli by ste to nejak zariadiť?“ lebo vy nechcete sedieť vo vnútri, nemajú žiadny zmysel.

Sadnite si k stolom, ktoré sú určené k sedeniu! Možno sa to zdá byť dosť jasné, ale realita často býva iná. Keď už nastane trápna chvíľa a sadnete si niekde inde, zachovajte si chladnú hlavu a po upozornení obsluhou zmeňte miesto, ak je to možné.

Sedenie pri stole, ktorý stojí vedľa dverí na záchod a funguje iba ako zátarasa pre otvorenie dverí na terasu, je vaša vizitka. Aj napriek tomu, že ste s jeho funkciou boli obsluhou oboznámení. Alebo servírovanie na ceste – v prípade, že nie voľno, urobte si kolečko, prejdite sa a skúste to neskôr. Len prosím vás, nenavrhujte, že kľudne postojíte a kávu s dezertom si dáte na obrubníku pred podnikom…

Foto: unsplash.com